Мета освітнього компонента – теоретична підготовка здобувачів вищої освіти з питань планування та проведення наукового експерименту та статистичного аналізу результатів досліджень у лісовому господарстві.

Завдання дисципліни полягає в формуванні у здобувача теоретичних знань та відповідних практичних навичок організації, планування та проведення наукового експерименту та основ статистичного аналізу результатів досліджень.

Метою викладання дисципліни «Недеревні ресурси лісу» є підготовка фахівців, які володіють знаннями щодо видів недеревної продукції лісу, особливостей її заготівлі та оптимального використання з метою збереження та відтворення природних багатств лісу.

Згідно з навчальним планом на 2023 - 2024 навчальний рік, на вивчення дисципліни «Недеревні ресурси лісу» для денної форми навчання виділено всього 120 академічних годин (4 кредити ЕCTS), у т .ч. аудиторних – 48 годин (лекції – 16, практичні заняття – 32), самостійна робота здобувачів – 72 години.


Мета курсу: вивчення метеорологічних елементів та їхнього сумарного впливу на погоду; вивчення типів формування клімату та кліматичних умов окремих територій; вивчення ґенези та напрямку сучасних змін клімату та їхній можливий вплив на екосистеми.

Метою вивчення дисципліни «Механізація лісогосподарських робіт» є подача та роз’яснення здобувачами теоретичних і практичних положень механізації лісогосподарських робіт, методики вирішення конкретних і інженерних задач, вивчення будови і технічних характеристик машин і знарядь, ознайомлення із організаційними формами використання машинної техніки та технічної її експлуатації.


Згідно з навчальним планом на 2020–2021 навчальний рік, на вивчення дисципліни «Механізація лісогосподарських робіт» для денної форми навчання виділено для (Л) всього 180 академічних годин (6 кредитів ЕCTS), у т .ч. аудиторних – години (лекції – 30, практичні заняття – 45), самостійна робота студентів – 105 годин,

Метою викладання навчальної дисципліни «Біометрія» є набуття студентами теоретичних знань, практичних навичок та компетентностей щодо використання методів статистичного аналізу біологічних даних для вирішення прикладних завдань в лісовому господарстві.

 Основні завдання вивчення дисципліни «Біометрія»: ознайомлення з особливостями та основними засадами методології біометричних досліджень; оволодіння основоположними поняттями математичної статистики; оволодіння методиками застосування математико-статистичних методів кількісної оцінки даних біологічних досліджень з використанням комп’ютерних технологій.