Внутрішні хвороби тварин – дисципліна, яка вивчає причини виникнення, механізми розвитку, симптоми, перебіг, методи розпізнавання, лікування і профілактики внутрішніх хвороб тварин.
Дисципліна «Внутрішні хвороби тварин» включає дві частини: перша – загальна терапія і профілактика внутрішніх хвороб тварин, друга – спеціальна патологія, терапія і профілактика – вивчає хвороби окремих систем і органів, хвороби, спричинені порушенням обміну речовин, особливості перебігу хвороб у молодняку, птиці, дрібних домашніх тварин і хутрових звірів.
Вивчення курсу ґрунтується на структурно-логічному зв’язку зі знаннями з анатомії, гістології, біофізики, фізіології та патологічної фізіології, імунології, фармакології, біохімії, клінічної діагностики і клінічної біохімії, годівлі, зоогігієни. Спеціаліст має знати лікарські та отруйні рослини, основи кормовиробництва. Для проведення диференціальної діагностики захворювань студенти повинні вміти пов’язувати вивчення дисципліни зі знаннями, одержаними з навчальних дисциплін “Мікробіологія”, “Вірусологія”, “Патологічна анатомія”, “Епізоотологія” та “Паразитологія”.
- Викладач: Сахнюк Володимир
- Викладач: Джміль Володимир
Навчити студентів основам керівництва ветеринарною діяльністю, засвоївши: організаційну структуру ветеринарної медицини України, організацію управління ветеринарною діяльністю в територіальних органах і установах державної ветеринарної медицини, приватній справі та відомчій службі, законодавчу базу з питань ветеринарної медицини, планування і організацію проведення ветеринарних заходів, фінансування та матеріально-технічне забезпечення, ветеринарне діловодство тощо. За результатами економічних розрахунків довести доцільність проведення ветеринарних заходів, а відповідно й існування служби ветеринарної медицини.
- Викладач: Корнієнко Любов