Фізіологія вивчає процеси життєдіяльності в здоровому організмі, їх механізми, вивчає особливості функцій організму при взаємодії з зовнішнім середовищем і технології утримання тварин.
Фізіологія сільськогосподарських тварин не лише розкриває основні механізми, що забезпечують існування цілісного організму, а й керує ними в корисному для людини напрямку. Знаючи фізіологічні закономірності організму, можна на науковій основі значно збільшити виробництво м’яса, молока, яєць та інших продуктів тваринництва, забезпечити промисловість потрібною сировиною.
Значна концентрація тварин на відносно невеликих площах приводить часто до гіподинамії, зниження резистентності організму, виникнення різних захворювань. У зв’язку з цим виникає потреба у глибокому вивченні фізіологічних функцій, їх особливості на різних етапах онтогенезу для відбору особин, найбільш пристосованих до промислових технологій, стійких проти стрес – факторів, а також особин, які мають міцну імунну систему.
Фізіологія с.-г. тварин становить теоретичну основу ветеринарних і зооінженерних дисциплін, а саме: патофізіології, клінічної діагностики, терапії, годівлі, зоогігієни, розведення, акушерства тощо. Вона тісно пов’язана з анатомією, гістологією, біохімією, біофізикою, генетикою.
Глибоке розуміння фізіологічних процесів тваринного організму допоможе майбутньому лікарю поставити діагноз, своєчасно вжити профілактичні заходи, зооінженеру – організувати раціональну годівлю тварин, розробити науково обґрунтовані умови їх утримання і догляду за ними. При вивченні фізіології студенти отримують теоретичні знання по фізіології органів і систем, механізм регуляції фізіологічних процесів, набувають практичних навиків по вивченню діяльності органів і систем організму.
- Викладач: Саморай Микола
Програма навчальної дисципліни “Лікарські рослини” відповідає освітньо-професійній програмі підготовки бакалавра 6.110.101 та спеціаліста 7.110.101 за напрямом “Ветеринарна медицина”.
Мета викладання дисципліни «Лікарські рослини» полягає в ознайомленні студентів із загальними питаннями морфології рослин для їх визначення, властивостями біологічно-активних, супутніх і баластних речовин рослин, в усвідомленні специфічного впливу цих речовин на організм тварини.
- Викладач: Авраменко Наталія
- Викладач: Шмаюн Сергій
Мета дисципліни – сформувати у студента систему знань і навичок з організації науково-обґрунтованої системи годівлі сільськогосподарських тварин, у профілактиці порушень обміну речовин, захворювань та функцій відтворення сільськогосподарських тварин.
Науковий матеріал дисципліни тісно пов’язаний зі змістом інших дисциплін навчального плану із спеціальності «Ветеринарна медицина», особливо з біохімією та фізіологією.
Мета курсу– ознайомити майбутніх спеціалістів з об'єктами їх фахової роботи, а саме:
біологічними особливостями різних видів с.-г. тварин, їх індивідуальним розвитком, закономірностями росту у різні вікові періоди, характером і величиною продуктивності залежно від фізіологічних і технологі чних факторів, методами розведення і селекції, їх впливом на здоров'я тварин і схильністю до захворювань.
Одержані знання дадуть змогу ветеринарному лікарю враховувати зоотехнічні фактори при лікуванні різних видів с.-г. тварин.
- Викладач: Титаренко Ірина