Основним завданням курсу є сформувати систему знань і навичок з організації науково обґрунтованої системи діагностичних та протиепізоотичних заходів за інфекційних хвороб с/г тварин та птахів, сучасних методів ветеринарно-санітарних обробок.


“Ветеринарна фармакологія” відповідає освітньо-професійній програмі підготовки бакалавра за напрямом 6.110.101 “Ветеринарна медицина”.

Фармакологія – це комплексна наука, яка вивчає дію лікарських речовин на живий організм з метою використання для лікування, профілактики і діагностики захворювань людей і тварин.


Технології вирощування та експлуатації сільськогосподарських тварин передбачають, в певній мірі, їх ізоляцію від зовнішніх факторів навколишнього середовища, що викликає дискомфорт у організмі. Крім цього екологічні фактори завдяки технократії міняються дуже швидко. Все це призводить до того, що адаптаційні можливості організму тварин не встигають пристосуватися до умов, які швидко змінюються, створених людиною. Тому, проблема єднання організму тварин і середовища в умовах подальшої інтенсифікації галузі набуває нового напрямку, пов’язаного з адаптацією організму до факторів навколишнього середовища та неадекватних технологічних  процесів.

У зв’язку з цим, зростає роль і значення зоогігієни, як науки про охорону і зміцнення здоров’я тварин раціональними заходами утримання, годівлі, вирощування і догляду за ними, які забезпечують високу продуктивність, зумовлену спадковістю.

Мета курсу “ Зоогігієна ” – навчити і озброїти студентів, майбутніх лікарів ветеринарної медицини, знаннями сучасної зоогігієнічної науки і практики для досягнення високої ефективності використання біологічних особливостей і потенційних можливостей організму тварин.

Зоогігієна тварин, як предмет підготовки спеціаліста високої кваліфікації, включає цілий ряд факторів промислової технології виробництва продуктів тваринництва, системи утримання тварин різних видів та віку, раціональні способи вирощування молодняку, вплив на організм тварин факторів навколишнього середовища: космічних випромінювань, повітря, ґрунту, рослин та кормів, води, зони розташування будівель та їх технологічне устаткування тощо.

Лише створення оптимальних умов утримання та забезпечення тварин поживними речовинами сприяє активації імунобіологічної реактивності організму, підвищенню адаптивних можливостей та отримання тваринницької продукції згідно генетичного  потенціалу.

Менеджмент і маркетинг у ветеринарній медицині вивчається у 5 семестрі студентами 3 курсу (бакалаври) факультету ветеринарної медицини. 

Підсумкова атестація  - залік. 

Основним завданням курсу є сформувати систему знань і навичок з організації науково обґрунтованої системи діагностичних та протиепізоотичних заходів за інфекційних хвороб с/г тварин та птахів, сучасних методів ветеринарно-санітарних обробок.