МЕТА Й ЗАВДАННЯ ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІНИ “ОСНОВИ ПІДПРИЄМНИЦТВА”
Мета вивчення дисципліни. Метою курсу «ОСНОВИ ПІДПРИЄМНИЦТВА» є формування у студентів системи знань з ефективності організації і управління сільськогосподарським виробництвом за умов багатоукладності економіки і розвитку ринкових відносин.
Мета навчальної дисципліни:
- дати майбутнім фахівцям знання про методологію підприємництва в агробізнесі, розробку і реалізацію підприємництва в агроформуваннях, способи та засоби реалізації підприємницьких проектів в аграрній сфері і механізм управління ними, критерії оцінки ефективності агропідприємства;
- сформувати у студентів теоретичну і методологічну базу, необхідну для подальшого оволодіння практикою аграрної підприємницької діяльності;;
- виробити у студентів уміння ефективної організації сільського господарського виробництва в умовах багатоукладної економіки, високоефективному веденню аграрного бізнесу, розвивати широке економічне мислення, діловитість, ініціативність, підприємницькі навички, творчий підхід до вирішення питань організації і планування сільськогосподарського виробництва з метою досягнення максимальної прибутковості кінцевих його результатів;
- виховати у студентів повагу до аграрних формувань і пробудити бажання активного впливу на розвиток і удосконалення агробізнесу.
Предметом вивчення навчальної дисципліни є процеси та методи організації та ведення підприємницької діяльності в агроформуваннях як важливої частки господарської діяльності в Україні.
Об`єктами курсу «Основи підприємництва» є вивчення форм прояву економічних законів та механізмів їх дії стосовно підприємницької діяльності аграрних формувань в конкретних умовах сільськогосподарського виробництва.
Міждисциплінарні зв’язки: дисципліна тісно пов’язана з дисциплінами «Економіка, «Системи технологій», «Національна економіка», «Менеджмент», «Організація та планування діяльності підприємства», які вивчалися раніше
Завдання вивчення дисципліни:
У результаті вивчення дисципліни студент має одержати необхідні знання з теорії та практики організації підприємницької діяльності на селі, зокрема, він повинен:
знати :
- порядок створення та реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності;
- методи та способи оцінювання підприємницьких ідей та підприємницького середовища;
- основи механізму функціонування державного регулювання в сфері підприємництва;
- призначення, основні цілі й завдання бізнес-плану та технологію його розробки;
- поняття комерційної таємниці та механізм її захисту;
- сучасні проблеми розвитку підприємництва в Україні;
- види та елементи підприємницької культури.
На підставі одержаних знань студент повинен вміти:
- розраховувати основні показники виробничо-господарської діяльності суб’єктів підприємницької діяльності та проводити їх аналіз;
- оцінювати вплив зовнішніх факторів на результативність господарської діяльності суб'єктів підприємництва;
- обґрунтовувати вибір виду, сфери та організаційно-правової форми підприємницької діяльності;
- здійснювати державну реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності;
- розробляти бізнес-план підприємства;
- організовувати захист комерційної таємниці на підприємстві;
- застосовувати етичні норми поведінки підприємця в умовах сучасного конкурентного середовища.
- виробити у студентів уміння розробляти установчі документи агроформувань; аналізувати звітність підприємства і готувати необхідну інформацію для її формування; оцінювати результативність галузі рослинництва; розробляти та впроваджувати прогресивні технології.
Завдання лекційних занять
Мета проведення лекцій полягає в тому, щоб ознайомити студентів з ефективними напрямками організації підприємницької діяльності в аграрних формуваннях на засадах підприємництва.
Завдання практичних занять
Мета проведення практичних занять полягає у тому, щоб виробити у студентів навички отримання теоретичних і набуття практичні навички з питань ефективного використання виробничих ресурсів, раціональної організації праці, високоефективного ведення аграрного бізнесу в умовах ринкової конкуренції.
Завдання проведення практичних занять:
- засвоїти основні положення процесів розвитку і обґрунтування ефективних організаційно - правових форм та навчитися використовувати свої теоретичні знання на практиці; глибше засвоїти та закріпити теоретичні знання, одержані на лекціях.
- Викладач: Кепко Валентина