Навчальна дисципліна «Адвокатура в Україні» є складовою освітньо-професійної програми підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Бакалавр», галузі знань «Право» з напряму підготовки «Правознавство».
Дана нормативна дисципліна викладається у другому семестрі 3 курсу факультету права та лінгвістики в обсязі – 72 год. ( 2 кредити ECTS) зокрема: лекції – 18 год., практичні заняття – 18 год., самостійна робота - 36 год. У курсі передбачено 2 змістових модулі. Завершується дисципліна – заліком.
Метою вивчення навчальної дисципліни «Адвокатура в Україні» є формування у студентів системи знань про поняття, предмет та методи адвокатської діяльності в Україні, набуття студентами ґрунтовних знань щодо цілей, завдань, порядку організації та діяльності адвокатури України. Студенти-правники повинні опанувати знаннями щодо організаційно-правових засад здійснення адвокатської діяльності в Україні, порядку надання різних видів правової допомоги, професійних прав адвоката, що сприятиме кращому розумінню ролі і місця адвокатури в суспільстві та забезпечить належну фахову підготовку спеціаліста-правознавця, правозахисника.
Основними завданнями вивчення дисципліни «Адвокатура в Україні» є формування у студентів-юристів суми знань про поняття, категорії та навчальну дисципліну, організацію адвокатської діяльності, практику правозахисної діяльності юриста.
Згідно з вимогами освітньо-професійної програми студенти повинні:
знати:
– поняття та побудову системи адвокатури України;
– процедуру отримання права на заняття адвокатською діяльністю;
– основні процесуальні права та обов‘язки адвоката;
– етичні засади адвокатської діяльності;
– види відповідальності, що можуть застосовуватись до адвоката;
– процедуру позбавлення права займатись адвокатською діяльністю тощо.
вміти:
– самостійно аналізувати законодавчі та підзаконні нормативно-правові акти, що стосуються адвокатської діяльності;
– визначати недоліки у законодавстві;
– визначити порушення у правотворчому процесі, судових процедурах та ін.;
– юридично-грамотно складати і оформляти правові документи, обумовлені специфікою обраної практичної роботи;
– аналізувати ситуації відповідно до правових норм, самостійно працювати з навчальною і спеціальною літературою.