Мета викладення дисципліни: загальна ветеринарна хірургія вивчає узагальнені прояви хірургічних хвороб, з'ясовує етіологію, патогенез і симптоматику відповідних уражень без урахування ознак, зумовлених особливостями анатомічної локалізації. За мету ставиться глибоке розуміння умов виникнення, перебігу, діагностування і лікування хворих тварин з урахуванням знань з інших дисциплін ветеринарного фаху, зокрема патофізіології, патанатомії, фармакології та ін. Спеціальна ветеринарна хірургія розділ який вивчає хвороби окремих ділянок тіла та їх органів. Цей розділ є логічним завершенням вивчення курсу ветеринарної хірургії.

Такі узагальненні, але ґрунтовні знання є підставою для подальшого оволодіння фаховими навичками розуміння конкретних проявів хірургічної патології в залежності від локалізації уражень, що в певній мірі зумовлює проведення раціональних лікувальних і профілактичних заходів. Метою викладення дисципліни є ознайомлення студентів з різними хірургічними хворобами, їх правильній діагностиці. Студент має отримати навики хірургічних методів лікування, організації заходів попередження виникнення та поширення конкретних хвороб у господарстві.

Завдання дисципліни. Вивчення курсу “Загальна та спеціальна хірургія” ґрунтується на структурно-логічному зв’язку із знаннями анатомії, гістології, фізіології, біохімії, патофізіології, годівлі, фармакології, клінічної діагностики, терапії, акушерства, паразитології та епізоотології.

У результаті вивчення загальної і спеціальної хірургії студенти повинні:

-         знати: етіологію та патогенетичні особливості клінічного прояву різноманітних нозологічних форм хірургічної патології у тварин різних видів, на підставі чого формується розуміння суті лікувальних і профілактичних заходів при хірургічних хворобах;

-         вміти: володіти сучасними методами діагностики хірургічних хвороб і проводити їх моніторинг, ставити діагноз, призначати раціональні методи лікування та профілактики, мати практичні навички надання хірургічної допомоги тваринам.


Мета дисципліни – дати студентам теоретичні знання й практичні навички хірургічного оперування тварин. Виходячи з викладеного, основні завдання предмету наступні: а) освоєння техніки фіксації тварин; б) вивчення методів і засобів профілактики хірургічної інфекції; в) освоєння способів зупинки кровотеч та техніки накладання пов’язок; г) вивчення основ ветеринарної анестезіології та оволодіння технікою виконання новокаїнових блокад; д) освоєння елементів хірургічних операцій та загальних оперативних втручань; е) вивчення основних методів оперативних втручань на окремих ділянках тіла та органах.

Клінічна біохімія – наука, яка вивчає біохімічні процеси за різних хвороб тварин, що сприяє глибокому пізнанню суті і патогенезу хвороби, дає можливість діагностувати ранні (субклінічні) стадії розвитку патологічного процесу, науково обґрунтовувати методи лікування хворих тварин і контролювати його ефективність, прогнозувати перебіг і закінчення хвороби.


Мета навчальної дисципліни є узагальнення проявів хірургічних хвороб, з'ясування етіології, патогенезу і симптоматики відповідних уражень без урахування ознак, зумовлених особливостями анатомічної локалізації. За мету ставиться глибоке розуміння умов виникнення, перебігу, діагностування і лікування хворих тварин з урахуванням знань з інших дисциплін ветеринарного фаху, зокрема патофізіології, патанатомії, фармакології та ін. 

Основні завдання вивчення навчальної дисципліни: 

освоїти  етіологію та патогенетичні особливості клінічного прояву різноманітних нозологічних форм хірургічної патології у тварин різних видів, на підставі чого формується розуміння суті лікувальних і профілактичних заходів при хірургічних хворобах;

володіти сучасними методами діагностики хірургічних хвороб і проводити їх моніторинг, ставити діагноз, призначати раціональні методи лікування та профілактики, мати практичні навички надання хірургічної допомоги тваринам.


Мета курсу - вивчення основ менеджменту і маркетингу у ветеринарній медицині. Детально вивчаються основи ветеринарного підприємництва, особливості управління та маркетингова діяльність у ветеринарній медицині. 

Сформувати у студента систему знань і навичок щодо застосування органолептичних, лабораторних та спеціальних методів досліджень показників якості і безпеки продуктів тваринного, а на агропродовольчих ринках – і рослинного походження з метою їх ветеринарно-санітарного оцінювання, а також застосування санітарно-гігієнічних заходів на всіх етапах виробництва, транспортування, зберігання та реалізації.


Мета викладення дисципліни

 Мета дисципліни – Основним завданням курсу є сформувати систему знань і навичок з організації науково обґрунтованої системи діагностичних та протиепізоотичних заходів за інфекційних хвороб с/г тварин та птахів, сучасних методів ветеринарно-санітарних обробок.

знати:

-            сучасні методи та препарати для ветеринарно-санітарних обробок (дезінфекція, дератизація, дезінсекція);

-            правила та особливості роботи з заразними тваринами;

-            методи діагностики інфекційних хвороб;

-            методику проведення епізоотологічного обстеження господарства, відбір та пересилку патологічного матеріалу, проведення діагностичних досліджень;

-            за результатами діагностичних досліджень розробити протиепізоотичні заходи.

вміти:

-            проводити епізоотологічне обстеження господарства і класти акт;

-            проводити алергічне дослідження тварин, відбирати проби крові ві різних видів тварин та птиці для серологічних досліджень;

-            відбирати матеріал від тварин з підозрою на інфекційне захворювання і патологічний матеріал від трупів тварин для проведення лабораторних та діагностичних досліджень;

-            складати супровідні документи на матеріал;

-            організовувати і проводити лікувально-профілактичні заходи у разі виникнення інфекційних хвороб тварин, птиці, бджіл та риб;

-            складати акти на проведену роботу: діагностичні дослідження, профілактичні та вимушені вакцинації, дезінфекцію, дератизацію, дезінсекцію та інші протиепізоотичні заходи.